Až doma zjistil, že ji nemá, a i když se ji okamžitě vydal hledat, už ji nikde nenašel. Peněženku zřejmě našel nepoctivý nálezce, který si ji ponechal. Jaké muselo být jeho překvapení, když uvnitř kromě osobních dokladů a dalších písemností našel několikatisícovou hotovost. Majitel vyčíslil škodu na nejméně 25 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečin zatajení věci, za což nepoctivému nálezci hrozí až rok vězení.

Krádež v Robousích
V přesně nezjištěné době od pondělí 24. října do středy 26. října vnikl neznámý pachatel v Robousích na soukromý pozemek u jednoho z rodinných domů, kde z právě rekonstruované garáže odcizil elektrickou sbíječku Makita včetně tří nástavců. Celková škoda byla vyčíslena na nejméně 30 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Pokus krádeže
Hořičtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který ve čtvrtek 27. října odpoledne vnikl v Husově ulici do neuzamčeného dvora, kde se pokusil odcizit motocykl Babetta. Při krádeži ho přistihl majitelem a tak s nepořízenou z místa utekl. I když se po jeho stopách vydal majitel motocyklu a přivolaní policisté, přesto ho již nikde nenašli. Za pokus krádeže hrozí muži až dva roky vězení.

mjr. Hana Klečalová