Pracovník stavby dopoledne na silničním obchvatu města právě zastavoval vozidla, která místem projíždějí v kyvadlovém režimu. Zatímco řidič volkswagenu dbal jeho pokynu, šofér kamionu za ním nestačil včas zareagovat, a přestože intenzivně brzdil, auto před sebou prudce odmrštil mimo vozovku. Vůz mířil na muže v reflexním oblečení s červeným terčem v ruce, ten však stačil uskočit.

„Právě jsem se podruhé narodil. Stačil jsem uskočit, ale úplně se klepu. Tohle nemůžu doma říct,“ vzpamatovával se z šoku mladý muž, který má s řízením dopravy zkušenosti. Nic podobného se mu podle jeho slov ještě nestalo.

Čtvrté auto v brzdící koloně řídil redaktor Deníku, který zpoza kamionu sice samotný náraz neviděl, pohotový úskok a vůz mířící do strany však ano. Pohotovost muž prokázal i vzápětí. Ihned totiž spěchal zastavovat další přijíždějící. Jeho kolegové za ním nevěřícně spěchali a ujišťovali se, zda je v pořádku. Ještě totiž nebylo jasné, zda ho auto přece jen částečně nezachytilo.

„To člověk nechápe. Je tady padesátka a oni tu jezdí jako dobytek,“ podotkl jeden nich. Více se k situaci nechtěli vyjadřovat.

Nehoda se stala deset minut před jedenáctou hodinou dopoledne pod mostem pro pěší a cyklisty nedaleko čerpací stanice na silnici první třídy číslo 35 směrem do Jičína. V policejních statistikách bude figurovat jako jena z těch, které se obešly bez zranění. Chybělo však málo a ocitla by se v jiné kolonce. Na místě se ihned začaly tvořit kolony v obou směrech a auta následně zahltila cesty v západní části Hořic.