„Jedna zraněná osoba byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Hasiči zajistili vozidla, pomohli s jejich naložením na odtah a uklidili komunikaci," uvedla Alena Kuthanová z HZS Královéhradeckého kraje. Škoda na osobním autě je odhadována na 180 tisíc korun a na nákladním voze na 25 tisíc korun.

Havarovala dodávka, jedna osoba zraněna

Havárie dodávky v obci Levín.Levín - Byla to nehoda, která zkomplikovala provoz na dálnici D11 nedaleko Levína u Chlumce nad Cidlinou.

Ve středu se tady na bok převrátila dodávka.Na místě zasahovali profesionální hasiči 
z Nového Bydžova a dobrovolní z Chlumce. „Ve vozidle cestovalo pět osob, jedna byla zraněna," popsala mluvčí hasičů Alena Kuthanová.

Silnice byla průjezdná jedním pruhem. Po vyšetření nehody policií postavili hasiči dodávku zpět na kola a přemístili ji do odstavného pruhu.

Od sousedů: Minutu po sobě - Jičínsko zažilo dvě smrtelné nehody naráz
Královéhradecko - Ta oznámení dělila pouze minuta. Ve 14.53 a 14.54 hod. v úterý se zainteresovaní dozvěděli, že se na Jičínsku staly dvě velmi vážné bouračky. Později se navíc ukázalo, že šlo o smrtelné nehody – zahynuly při nich dvě ženy.
K první, k té s číslem 53, dorazily záhy všechny složky záchranného systému. Bouračka se stala ve Vojicích, auto při ní narazilo do stromu. „Dvě osoby byly z vozidla vyproštěny před příjezdem hasičů. Zdravotnická záchranná služba začala ihned s jejich oživováním. Bohužel jednu osobu, spolujezdkyni, se nepodařilo zachránit," řekla mluvčí krajských hasičů Alena Kuthanová. V automobilu cestovaly celkem tři osoby. Ke zranění řidiče nedošlo, dítě z auta bylo odvezeno sanitou do nemocnice.  „Vzniklá majetková škoda na vozidle byla předběžně stanovena na 200 tisíc korun. Silnice byla v době šetření nehody a odstraňování následků po dobu tří hodin zcela uzavřena a byly stanoveny objízdné trasy," doplnil mluvčí policie Jan Čížkovský.
Druhá tragédie (čas 14:54) se udála na silnici první třídy mezi Jičínem a Kopidlnem, konkrétně 
v Bartoušově u železničního přejezdu. „K nehodě pravděpodobně došlo tak, že do tří osobních motorových vozidel stojících před železničním přejezdem u obce Bartoušov, zezadu narazil řidič s nákladním vozidlem DAF přijíždějící od Jičína. Vlivem nárazu, mimo jedno osobní vozidlo, všechna skončila až za železničním přejezdem," řekla mluvčí hasičů. V osobních autech bylo celkem šest osob. Spolujezdkyně z uprostřed stojící felicie na místě zemřela. Řidič felicie byl letecky transportován do hradecké nemocnice. Zraněna byla i další osoba z vpředu stojícího auta. Řidič nákladního vozidla neutrpěl žádná zranění a požití alkoholu u něj bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. „V době šetření nehody vlaky po trati projížděly sníženou rychlostí. Silnice byla v době šetření nehody a odstraňování následků po dobu téměř šest hodin zcela uzavřena," řekla Kuthanová. Nehody budou dál vyšetřovat jičínští policisté.