„K nehodě jednoho z účastníků došlo krátce před polednem. Havaroval mezi diváky. Na místě evidujeme pět zraněných osob, které byly v péči Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje," uvedli na sociální síti X královéhradečtí hasiči.

„Dle prvotních informací 63letý řidič motocyklu značky Yamaha z dosud nezjištěných příčin nezvládl pravotočivou zatáčku, spadl na zem a poté i s motorkou vletěl do diváků. Závodník a pět osob z řad diváků z toho jedno malé dítě utrpělo různá zranění, s kterými byli všichni převezeni do nemocnice," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Záchranáři dva diváky a závodníka odvezli do nemocnice v Jičíně. Dva diváky ošetřili na místě. ČTK to řekly mluvčí záchranářů a policie Lucie Hanušová a Iva Kormošová.

Závodníka záchranáři převezli do nemocnice s bolestmi zad, hrudníku a nohy. Jeden z převezených diváků měl podezření na zlomeninu nohy a druhý měl povrchové zranění. „Na místo jsme vyslali čtyři pozemní posádky a vrtulník, který nakonec odletěl prázdný," uvedla Hanušová.

Policie nehodu vyšetřuje

Cena města Jičína se jezdí na běžných silnicích v Koněvově a Markově ulici a po západním obchvatu města na silnici I/35. Nehoda se podle policie stala u kruhového objezdu, na němž se stýká Koněvova ulice a obchvat.

„Kriminalisté, kteří šetří všechny okolnosti případu, zahájili úkony trestního řízení pro přečin ublížení na zdraví z nedbalosti, za což případnému pachateli hrozí až dvouleté vězení nebo zákaz činnosti," sdělila mluvčí policie.

Organizátoři závodů nehodu nekomentovali. „Zatím se nebudeme vyjadřovat. Vše vyšetřuje policie," řekl ČTK předseda pořádajícího Automoto klubu Český ráj Jičín Dalibor Vik.

Závody po nehodě pokračují. Dnes jsou na programu tréninky, v neděli od 08:00 samotné závody.

Dvě hodiny po polední došlo k další nehodě historického motocyklu, a to v katastru obce Dětenice. O události jsme psali zde:

Tradiční motocyklový závod Cena města Jičína se koná po oba víkendové dny 15. a 16. června. Závod připravuje Automotoklub Český ráj Jičín. Jedná se o velmi oblíbenou akci, na kterou přijíždějí závodníci z celé republiky i zahraničí. Značné pozornosti se těší také u diváků. Princip závod je takzvaná jízda pravidelnosti, kdy závodník je odměňován za to, že jednotlivá kola absolvuje v co nejpodobnějších časech.

Závod se měl původně konat o týden dříve, avšak byl odložený z důvodu voleb do Evropského parlamentu.