„Tady se čelně střetl s protijedoucím nákladním vozidlem. Jeho řidič, ve snaze zabránit střetu, vyjel vpravo mimo silnici, kde najel na svodidla a následně havaroval v pravém silničním příkopu, kde poškodil strom. Osobní vozidlo bylo vlivem nárazu odhozeno na svodidla vpravo ve směru své jízdy," uvedla Lenka Burýšková, mluvčí královéhradecké policie.

Střet Fordu Fiesta s Renaultem Magnum s návěsem na silnici I/33 u Lochenic.Zákaz řízení

Při nehodě utrpěl řidič osobního automobilu těžké zranění, se kterým byl převezen do nemocnice. Alkohol byl vyloučen u řidiče nákladního vozidla dechovou zkouškou. Druhému řidiči byla odebrána krev. Celková hmotná škoda byla vyčíslena na dvě stě tisíc korun.

Následnou lustrací policisté zjistili, že má pětatřicetiletý řidič z osobního vozidla dvakrát vysloven zákaz řízení s dobou platnosti do února 2017. Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu hrozí až 3 roky za mřížemi.

Ani v Pardubickém kraji se včera od brzkých ranních hodin hasiči nezastavili. „Již v 4.35 hodin hasiči zasahovali v Květné, kde skončil kamion s cisternou v příkopu na boku. Cisterna byla plná vápence," uvedla Vendula Horáková, mluvčí pardubických hasičů. Kolize se obešla bez zranění.

Skončili na střeše

Jednotka z Poličky z této události přejížděla v 5.37 hodin k další nehodě, která se stala na silnici mezi Poličkou a Lezníkem. Tady skončila Škoda Octavia v příkopu. Jeden člověk z posádky skončil v nemocnici. Do Janova v 6.21 hodin vyjížděli hasiči z Litomyšle. Řidič osobního automobilu Ford Mondeo přelétl mostek a skončil v příkopu.  Do Nasavrk hasiči z Chrudimi vyjížděli v 6.38 hodin. Řidička s vozem na namrzlé vozovce skončila na střeše.

Za sedm minut sedm byla na operační a informační středisko hasičů hlášena kolize osobního vozu na silnici Bojanov – Kovářov. Automobil skončil v příkopu. Vytáhli ho hasiči.