K hlášenému požáru rodinného domu v místní části Zliv v Libáni vyjeli v pátek ve 14:11 hodin profesionální hasiči Jičína, dobrovolní hasiči z Libáně a Kopidlna. Po příjezdu na místo se hasiči kvůli psovi na zahradě nemohli dostat na pozemek. Zjistili, že z přístěnku u rodinného domu vychází kouř. V domě se v tu dobu nikdo nenacházel. Policie ČR zajistila psa na zahradě a hasiči mohli k přístěnku, ve kterém se nacházel kotel. Průzkumem bylo zjištěno, že se nejedná o požár, ale o přetopení kotle. Po zajištění místa události se všechny jednotky hasičů vrátily zpět na své základny.

Bez zranění se obešla páteční dopravní nehoda osobního vozidla u obce Libáň. Na místo události vyjeli v 18:08 hodin profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči z Libáně. Řidič osobního vozidla z dosud nejasných příčin vyjel ze silnice a narazil do zábradlí mostku. Hasiči zabezpečili vozidlo proti požáru a po vyšetření události Policií ČR provedli jeho vyproštění.

V sobotu 22. října třináct minut po půlnoci vyjeli profesionální hasiči z Jičína k nouzovému otevření bytu v ulici U stadionu v Jičíně. Po otevření dveří hasiči našli uvnitř bytu zraněnou osobu, kterou si převzala do péče přivolaná posádka záchranné služby.

Profesionální hasiči z Hořic vyjeli v 19:01 hodin k dopravní nehodě dvou osobních vozidel v obci Miletín. Po střetu skončilo jedno z vozidel částečně v příkopu. Při nehodě byla jedna osoba zraněna a převezena záchrannou službou do nemocnice. Hasiči provedli protipožární opatření u obou havarovaných automobilů a zamezili úniku provozních kapalin. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Čtyři jednotky profesionálních hasičů z Hořic, Nové Paky a dobrovolných hasičů z Lázní Bělohrad a Mlázovic byly v sobotu v 19:21 hodin přivolány k požáru chatky v místní části Brtev v Lázních Bělohrad. Po příjezdu první jednotky na místo určení bylo zjištěno, že si majitel založil před chatou oheň. Nejednalo se o požár a jednotky se začaly postupně vracet zpět.

V neděli 23. října jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Jičín nezasahovaly u žádné události.