Událost byla na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje ohlášena v 02:52 hodin. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Nové Paky, dobrovolní hasiči z Lázní Bělohradu a Horní Nové Vsi celkem se čtyřmi cisternami. Při příjezdu první jednotky již požár hasil majitel zahradní hadicí. Hasiči vypnuli přívod elektrické energie a nasadili jeden vysokotlaký vodní proud na dohašení menšího požáru. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 50 tisíc korun. Šetřením bylo zjištěno, že za požárem stojí s největší pravděpodobností nedbalost, kdy došlo k vysypání žhavého popela do plastového kontejneru u objektu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn.

Profesionální hasiči z Hořic byli ve 13:54 hodin přivoláni k dopravní nehodě tří osobních vozidel v ulici Klicperova v Hořicích. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že neznámé vozidlo poškodilo další dva zaparkované automobily Ford Mondeo a Škoda Octavia. Hasiči zasypali sorbentem uniklý hydraulický olej a do příjezdu policistů řídili v místě kyvadlově dopravu. Po zadokumentování události Policií ČR očistili vozovku od střepů a plastových částí.

K dopravní nehodě osobního vozidla došlo pak odpoledne na silnici u obce Dřevěnice. Řidič z dosud nejasných příčin vyjel ze silnice a skončil s automobilem na střeše v příkopu. Na místo události vyjeli v 15:29 hodin profesionální hasiči z Nové Paky s jednou cisternou. Řidič byl při příjezdu hasičů v péči záchranné služby, která jej transportovala do nemocnice. Po vyšetření nehody Policií ČR hasiči převrátili vůz zpět na kola a odpojili autobaterii. Následně bylo vozidlo naloženo na odtah. Příčiny a okolnosti nehody šetří Policie ČR.  HZS