Ze silnice vyjel z dosud nezjištěných příčin, s největší pravděpodobností však nešlo o sebevraždu. „Silnice je v těch místech rovná a přehledná, mohlo jít ale o chvilkovou nepozornost, například mohl telefonovat," uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová. „Náraz byl tak silný, že došlo k úplné destrukci vozidla a bohužel také k usmrcení řidiče. Nikdo další s ním nejel. Dům, do kterého automobil narazil, byl neobývaný, a nikdo další při nehodě nebyl zraněn. Přivolaný lékař už řidiči nemohl pomoci a na místě konstatoval smrt," uvedl Ondřej Sezima z Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje.

Druhá tragédie se stala na obchvatu Jičína. Kolem poledne se tu střetly střetly dva kamiony, do kterých následně vrazila dodávka a osobní automobil. „Jeden z řidičů kamionu zemřel, další čtyři lidé skončili se zraněními v nemocnici. Hlavní silnice I/16 byla v místě nehody na několik hodin uzavřena," řekla mluvčí jičínské policie Hana Klečalová.

Podle ní čtyřicetiletý řidič nákladního automobilu Volvo, který jel ve směru od Mladé Boleslavi na Hradec Králové, vyjel z nezjištěných příčin do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím nákladním vozem Mercedes. „Do havarovaných vozidel narazila dodávka a osobní vůz," řekla Klečalová. Při nehodě zemřel řidič mercedesu, v nemocnici skončili také řidiči druhého nákladního vozu a dodávky a také dvě spolujezdkyně z osobního auta.