Od pátku do neděle 17. září řešili policisté na silnicích okresu Jičín osm dopravních nehod, při kterých se pět lidí zranilo. Ve třech případech policisté zaznamenali střet vozidla se zvěří. Celková škoda je předběžně vyčíslena na částku přesahující 890 tisíc korun. Příčinou dopravních nehod je pravděpodobně nepozornost a nevěnování se plně řízení vozidla.

K jedné z nehod došlo v neděli 17. září kolem šestnácté hodiny na silnici 1. třídy č. 16 na konci víceproudé komunikace ve směru od obce Úlibice na Jičín. Čtyřiasedmdesátiletý muž zde v pravém jízdním odbočovacím pruhu na Jičín řídil motorové vozidlo Škoda Felicia.

Zřejmě vlivem nepozornosti a nevěnování se plně řízení vozidla přehlédl při pravé krajnici odstavené vozidlo Škoda Fabia, do kterého zezadu narazil. V době nárazu do prostoru předního spolujezdce nasedal šestašedesátiletý muž, který v důsledku posunutí vozidla utrpěl zranění. Na zadním sedadle dále utrpěla zranění dvaadevadesátiletá žena. Zraněné osoby převezla zdravotní záchranná služba do Oblastní nemocnice v Jičíně. Vliv alkoholu policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Celková škoda je předběžně vyčíslena na částku přesahující 100 tisíc korun.

Přesná příčina dopravní nehody a míra zavinění je předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.