Dvě jednotky profesionálních hasičů z Jičína a dobrovolných hasičů z Libáně vyjely v 16:23 hodin k odstranění stromu z komunikace u obce Kozodírky. Strom byl odstraněn ještě před příjezdem jednotek hasičů.

K požáru rodinného domu došlo v pátek odpoledne v místní části Studeňany v Radimi. Na místo události vyjeli v 16:32 hodin profesionální hasiči z Jičína, dobrovolní hasiči ze Železnice a Valdic. Po příjezdu první jednotky na místo byl zjištěn menší požár v rodinném domě. Ten hasiči rychle zlikvidovali jedním vodním proudem. Během průzkumu hasiči nalezli uvnitř domu silně popálenou ženu v bezvědomí. Ihned ji vynesli ven a poskytli ji nezbytnou předlékařskou pomoc. Zraněné pětapadesátileté ženě nasadili kyslíkovou polomasku, na poraněná místa přiložili krycí popáleninové roušky a použili další nezbytný materiál k ošetření. Na místo byl povolán vrtulník Letecké záchranné služby Hradec Králové, který ženu přepravil na specializované popáleninové centrum do pražské vinohradské nemocnice. Po závěrečném průzkumu domu se hasiči postupně vrátili na své základny. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 300 tisíc korun. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem dalšího šetření.

V sobotu 5. listopadu ve 14:19 hodin vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči z Hořic k dopravní nehodě, která se stala u Bílska u Hořic. Řidič osobního vozidla z dosud nejasných příčin vyjel ze silnice a skončil na střeše pod úrovní vozovky. Hasiči asistovali záchranářům při ošetření zraněného muže, který byl následně letecky transportován do nemocnice. Zasahující jednotky zabezpečily vozidlo proti požáru a po dobu vyšetřování řídily v místě dopravu. Po zadokumentování události Policií ČR hasiči předali místo nehody a vrátili se zpět na své základny. (foto: stanice Hořice)

Jičínští profesionální hasiči byli v sobotu v 18:35 hodin vysláni k úniku plynu v jednom z bytů na Lidickém náměstí v Jičíně. Uvnitř bytu se nikdo nenacházel. Hasiči odpojili nožové pojistky v celém domě a vyčkali na příjezd majitele bytu. Po otevření dveří hasiči předali místo pracovníkům plynáren a ČEZu a vrátili se na základnu.

K otevření bytu vyjeli v neděli 6. listopadu jičínští profesionální hasiči do ulice Fügnerova v Jičíně.

Profesionální hasiči z Nové Paky otevírali dveře pokoje v bytě v novopacké ulici Slezská. Uvnitř pokoje s poškozeným zámkem zůstalo malé dítě. Hasiči otevřeli dveře pokoje a dítě v pořádku předali rodičům.