Ve čtvrtek 25. ledna krátce před sedmou hodinou ranní došlo na náměstí Míru v Sobotce k vážné dopravní nehodě. Třiapadesátiletý řidič autobusu Mercedes – Benz se při vjezdu na náměstí ve směru od ulice Jičínská a následném odbočení vpravo zřejmě plně nevěnoval řízení, přičemž na levé straně vozovky měl přehlédnout devětašedesátiletého chodce pohybujícího se po levé straně silnice. Starší muž měl v tu dobu navíc přecházet vozovku mimo vyznačený přechod pro chodce a na sobě měl mít tmavé oblečení bez výrazných reflexních prvků. V důsledku střetu chodec utrpěl těžké zranění, které si vyžádalo letecký transport do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Na autobusu žádná škoda nevznikla. Případné ovlivnění řidiče alkoholem vyloučila policisty provedená dechová zkouška.

Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.

Nehoda u Slatin bez zranění  

Slatiny - U obce dnes ráno v 7.20 havarovalo osobní vozidlo, nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Na místě vyšetřuje havarii policie. V pět ráno se také srazily dva osobní automobily v Jičíně, ani zde nebyl nikdo zraněn.