V sobotu před sedmou hodinou ranní se nejspíš rozhodla ukončit svůj život na železnici mezi Turnovem a Pardubicemi čtyřiašedesátiletá žena. „Utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedla Lenka Markovičová, mluvčí ZZS Libereckého kraje.

Podle dostupných informací se mohlo jednat o sebevraždu. „K události došlo u Dalimeřic na Turnovsku. Policistům se podařilo zjistit, že se jedná o čtyřiašedesátiletou žena. Ta byla před nedávnem propuštěna z psychiatrické léčebny," potvrdila mluvčí policie Ludmila Knopová.

Zhruba do jedenácté hodiny byla trať uzavřena. „Na cestující čekala náhradní autobusová doprava. Provoz na železnici se podařilo obnovit v 10.45 hodin," doplnil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Cestující byli vyvedeni po strmé stezce pro pěší vyúsťující u silnice na Daliměřice, kde na ně čekal autobus. „Společně s drážními hasiči jsme pomáhali při evakuaci padesáti osob, které cestovaly vlakem," popsal velitel družstva hasičů Jiří Havlišta.

Drážní inspekce v letošním roce eviduje mírný pokles počtu střetů osob s vlakem. „Střet vlaku s osobou jsou druhem mimořádné události s nejvážnějšími následky na zdraví. Ve většině případů dochází k těmto nehodám na místech, která jsou ze zákona veřejnosti nepřístupná," řekl Martin Drápal a pokračoval: „Brzdná dráha vlaku může být až jeden kilometr a rozpoznat pohybující se osobu na takovou vzdálenost je pro strojvedoucí i za ideálních podmínek téměř nemožné." Za letošní rok nalezlo na kolejích smrt již přes 100 lidí.