Například minulou středu jel v půl deváté večer řidič vozidlem značky Škoda k obci Václaví. „Při vjezdu ze zatáčky mu do cesty skočil srnec. Střetu se nedalo zabránit a srnec zůstal na místě zraněn. Jeho utrpení ukončil až přivolaný myslivec, který ho také odvezl. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 42 tisíc korun," popsal mluvčí semilské policie Petr Kmínek.

K dalšímu střetu se srncem došlo podle informací ze semilské policie v sobotu krátce před osmou hodinou ranní v obci Studenec. Po bočním nárazu zůstal srnec ležet na zemi. Po chvíli se však zvedl a z místa odběhl. Škoda na vozidle byla stanovena na částku 20 000 korun. Také v neděli po osmé hodině večerní srazil řidič autem značky VW Passat srnu na silnici mezi Jilemnicí a Horní Brannou. Zvěř byla nárazem na místě usmrcena a škoda byla stanovena na částku 15 000 korun.

„Ani v jednom případě nedošlo ke zranění osob a všichni tři řidiči se podrobili dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Za tento rok máme zaznamenáno na Semilsku již 35 dopravních nehod, při kterých došlo ke střetu vozidel se zvěří. Z tohoto počtu převažují střety se srnčí, kterých bylo 31 případů. Ve čtyřech se jednalo o srážku vozidla s divočákem," spočítal Petr Kmínek.

Nejvíce střetů vozidel se zvěří za tento rok bylo v lednu, a to patnáct, v únoru šest, v březnu deset a v dubnu zatím čtyři. „Za rok 2015 bylo nahlášeno celkem 95 případů, kdy se vozidlo střetlo s lesní zvěří. Z tohoto počtu byl jen jeden případ střetu vozidla s domácím zvířetem, a to se psem," informoval mluvčí a dodal jednu zajímavost: „Větší počet střetů vozidel se zvěří se nedá přisuzovat přemnožení lesní zvěře, ale výhodnějším podmínkám připojištění proti střetu se zvěří, které využívá stále více řidičů."