Žena se ho pokusila okamžitě chytit, ale kůň byl rychlejší a utekl směrem k zámku. Při útěku pak kůň způsobil během deseti minut dvě dopravní nehody. Majitelka koně za to slízla pokutu 300 korun.

K prvnímu střetu s autem došlo ve 14.20 hodin v ulici Žiželická, kde vběhl do jízdy řidičce osobního auta Citroen C1 a způsobil na vozidle škodu 15 tisíc korun.

„Kůň jako účastník nehody nevyčkal na příjezd policistů a nadále utíkal. Asi o 1,5 km dál na ulici Pražská a asi o 10 minut později tak vběhl do jízdní dráhy osobnímu vozidlu Peugeot 106, na kterém způsobil 30 tisícovou škodu a opět utekl," líčí policejní mluvčí Iva Kormošová.

Splašený kůň po odchytu.Pak splašené zvíře vběhlo do nedalekého dvora, kde se ho konečně podařilo místnímu výpravčímu odchytit a předat majitelce.

K žádnému zranění lidí nedošlo, ale kůň musel podstoupit veterinární vyšetření, jehož výsledky zatím nejsou známy.

„Řidič a řidička byli policisty podrobeni dechové zkoušce, která byla u obou negativní. Majitelce koně uložili za každou způsobenou nehodu blokovou pokutu 300 korun za to, že nezabránila jeho útěku a pobíhání po silnici," dodala mluvčí.

Kuriózní nehodu auta s autobusem zavinil jiný splašený kůň předloni i v Řitce u Prahy. Kůň vběhl do cesty autobusu, který ho smrtelně zranil. Do autobusu pak ještě zezadu narazilo osobní auto, které nestihlo dobrzdit.

Tragické následky pak měla podobná nehoda, která se stala v roce 2012 na Slovensku. Mladík v autě se tu srazil s koněm – a ten poté prokopl střechu auta i jeho lebku. Oba zemřeli.

Rok předtím u Výšinky na Trutnovsku mercedes čelně srazil volně pobíhajícího koně na silnici. Zvíře na místě zemřelo.