Nehody se obešly bez vážných zranění. Pouze při srážce tří aut v Trutnově skončil podle policejní mluvčí Ivany Ježkové jeden z řidičů v nemocnici s podezřením na poranění páteře. „Počet nehod se týká havárií oznámených řidiči. Fyzicky policie vyšetřovala 42 nehod," uvedla mluvčí. U téměř poloviny karambolů si šoféři záležitost vyřídili mezi sebou. „Řidiči by měli více zvažovat, zda policii vůbec volat. Nestávalo by se, že hlídka na místo nehody jede zbytečně," podotkla Ježková.

Zhruba tři čtvrtiny nehod se staly mezi 9.30 až 14. hodinou, kdy byla chumelenice nejsilnější. Nejvíce nehod, přes třicet, bylo na Trutnovsku. Na Hradecku se jich stalo o desítku méně. K sedmi haváriím  došlo na hradeckém úseku dálnice D11. Kvůli sněžení v Polsku byl na hraničním přechodu v Náchodě zhruba na půl hodiny zastaven vjezd do Polska. Po úterním poledni musela policie uzavřít jeden jízdní pruh na výjezdu z Trutnova.

V pohotovosti byli v úterý i hasiči, kteří zasahovali u dvaceti nehod. Pomáhali například v Hradci u srážky autobusu MHD s posypovou multikárou. V kraji havarovaly také tři linkové autobusy. Jeden z řidičů utrpěl šok, cestujícím se nic nestalo. U Žerotic na Jičínsku sypač narazil do transformátoru.

Ve středu se sjízdnost silnic v kraji výrazně zlepšila. Dopoledne ještě zůstávala na cestách nižších tříd vrstva rozbředlého sněhu, hlavní tahy již byly většinou mokré.