K první události došlo po dvanácté hodině na silnici II. třídy před obcí Bašnice. Čtyřiapadesátiletý řidič nákladního vozidla Citroen Jumpy v daném úseku jel ve směru od Sukorad na Hořice. Po dešti na mokré silnici v pravotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy a následně nezvládl řízení.

V důsledku toho sjel vpravo do silničního příkopu, kde narazil přední částí vozidla do břehu a převrátil se na střechu. Při dopravní nehodě utrpěl muž lehké zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice k lékařskému ošetření. Alkohol policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Celková škoda v tomto případě je předběžně stanovena na částku přesahující 200 tisíc korun.

Obdobná dopravní nehoda se odehrála krátce před sedmnáctou hodinou na nechvalně známé silnici II. třídy mezi Novou Pakou a Bělou u Pecky. Nutno podotknout, že se jedná o jeden z rizikových úseků v okrese Jičín, kde často dochází k dopravním nehodám. O tom se mohl nedobrovolně přesvědčit osmatřicetiletý řidič osobního motorového vozidla Škoda Fabia jedoucí ve směru na obec Bělá u Pecky. V daném úseku na mokré a kluzké silnici zřejmě nepřizpůsobil rychlost povětrnostním podmínkám a v pravotočivé zatáčce nezvládl řízení, kdy dostal smyk.

Následně sjel vpravo do silničního příkopu. Odtud se vozidlo po nárazu vymrštilo zpět na silnic a převrátilo se na levý bok. Při dopravní nehodě utrpěla zranění čtyřicetiletá spolujezdkyně, kterou zdravotní záchranáři převezli do nemocnice k lékařskému ošetření. Vliv alkoholu policisté u řidiče vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Předběžná škoda v tomto případě je stanovena na částku 40 tisíc korun.

Přesné příčiny dopravních nehod a samotné míry zavinění jsou v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.