K dopravní nehodě osobního a nákladního auta na Náchodsku spěchali dnes zdravotničtí záchranáři královéhradecké záchranky. Na místo čelního střetu obou vozidel nedaleko Červeného Kostelce operátoři tísňové linky 155 vyslali ve 14:50 posádku rychlé zdravotnické pomoci spolu s lékařem ze základny v Náchodě a zároveň s nimi vrtulník leteckých záchranářů z Hradce Králové. Na místě zdravotníci ošetřili čtyřiatřicetiletého řidiče, který byl ve vraku osobního vozu zaklíněn. Poté, co muže záchranáři ošetřili a poskytli mu potřebná ošetření a péči, byl zraněný transportován do traumacentra v královéhradecké nemocnici.

Okamžitě po předání v nemocnici už letečtí záchranáři museli odstartovat k další vážné nehodě motocyklisty, který se nedaleko Rokytna na Pardubicku střetl s osobním automobilem. Přibližně pětapadesátiletý muž byl od počátku v bezvědomí a musel být svědky nehody laicky resuscitován. V intenzivní péči pokračovali i letečtí záchranáři spolu s posádkou pardubické záchranky. Zranění, která motocyklista utrpěl, však byla natolik závažná, že jim muž na místě i přes poskytnutou resuscitaci podlehl.

Operátoři královéhradecké krajské záchranky zatím přijali oznámení o dopravní nehodě v Heřmánkovicích na Náchodsku. Osobní automobil se dvěma cestujícími tam narazil do sloupu. Oba zranění byli po ošetření převezeni na chirurgii do náchodské nemocnice. Mezitím záchranáři z Náchoda vyrazili ošetřit další ženu, tentokrát zraněnou při nehodě v Bělovsi. Také ona byla následně převezena do náchodské nemocnice.

Další nehoda byla krátce nato nahlášena pro změnu z Trutnovska - osobní automobil narazil do zábradlí v Horním Maršově. Jeho řidič byl po ošetření převezen do nemocnice v Trutnově s lehkými zraněními. Zatímco jej tam trutnovští záchranáři transportovali, jejich jičínští kolegové už ošetřovali sedmačtyřicetiletého řidiče poté, co havaroval se svým autem nedaleko Chomutic. Muž byl po ošetření převezen na chirurgii do Jičína.

Smolná hodinka pro řidiče na východě Čech skončila v 16:12, kdy byla nahlášena poslední ze série nehod. Tentokrát došlo ke střetu dvou osobních aut nedaleko Radimi na Jičínsku. Na pomoc vyjeli záchranáři spolu s lékařem z Jičína a Nové Paky. Po ošetření zdravotníci z místa transportovali dvě děti k dalšímu ošetření na chirurgii jičínské nemocnice.

Ivo Novák, tiskový mluvčí,
Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje