Po střetu zůstala řidička peugeotu uvězněna uvnitř vozidla. Hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení odstřihli středový sloupek a odstranili levé zadní dveře. Žena byla po vyproštění předána do péče záchranné služby, která ji převezla do nemocnice. Do nemocnice byla z preventivních důvodů převezena také malá spolujezdkyně z druhého vozidla, která nevykazovala známky zranění.

Žena chtěla předjet vláček zprava, upadla

V centru krajské metropole se srazila cyklistka a turistický vláček. „Třiašedesátiletá cyklistka, která jela při pravém okraji vozovky ulicí Šimkovou na jízdním kole, začala zprava předjíždět pomalu jedoucí turistický hradecký vláček se třemi přívěsy.

Při tomto manévru však mělo dojít k vybočení jednoho z přívěsů a následnému vytlačení cyklistky vpravo na obrubník. Zde žena i s jízdním kolem upadla a způsobila si zranění, se kterým byla převezena do nemocnice," uvedla Lenka Burýšková, mluvčí královéhradecké policie. Alkohol policisté u obou účastníků nehody vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Hmotná škoda činí zhruba 500 korun.