V mírné levotočivé zatáčce se žena pravděpodobně rozhodla, že se otočí do protisměru a pojede zpět na Hořice. Přitom měla ohrozit pětašedesátiletého řidiče Peugeotu, který jel za ní. Muž chtěl zabránit střetu a strhl řízení. Se svým autem ale narazil do levého boku Hyundaie, který byl sražen na dopravní značku a skončil pod břehem v příkopu.

„Žena utrpěla zranění neslučitelná se životem a lékař na místě konstatoval smrt,“ řekl k neštěstí mluvčí policie Aleš Brendl. Alkohol u muže policisté vyloučili na místě provedenou dechovou zkouškou. Celková škoda je předběžně odhadnuta na 320 tisíc korun.

Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je předmětem dalšího šetření jičínských kriminalistů a dopravních policistů. V souvislosti s probíhajícím vyšetřováním se policisté obrací na svědky, kteří se pohybovali poblíž nebo na místě dopravní nehody. Svým svědectvím můžete k řádnému objasnění tragické události. Případné informace prosím sdělte policistům na bezplatnou telefonní linku 158 nebo přímo jičínským kriminalistům na telefonní číslo 974 533 320.

Letošní tragické nehody na Jičínsku
K velmi vážné dopravní nehodě došlo ve čtvrtek 21. března večer na nechvalně známé křižovatce zvané Na Špici v katastru obce Dřevěnice.Tady se střetla dvě osobní auta, v jednom cestovaly dvě nezletilé ve věku třináct let. Právě jedna z dívek následně podlehla následkům svého zranění.

20. května Bělá u Pecky
Jeden člověk zemřel a čtyři se zranili 20. května při nehodě u Bělé u Pecky na Jičínsku. Hyundai Accent jedoucí od Vidochova na Bělou u Pecky z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo silnici, kde po několika metrech narazil do vzrostlého stromu

30. července u Sobotky
Důsledky střetu, ke kterému došlo 30. července, byly tragické. Devatenáctiletý řidič vozu Peugeot 206 na silnic I/16 ve směru od Sobotky na Jičín na přímém a přehledném úseku plynule přejel do protisměru přímo pod nákladní vozidlo Volvo s návěsem.

Těžce zraněnou dívku transportoval do nemocnice vrtulník.
Školačku při přecházení srazil automobil