Převrátil se na bok, zatarasil celou silnici a jeho vyprošťování trvalo až do odpoledních 15 hodin. Policie celou dobu auta odkláněla po okolních okreskách.

Nehoda se stala ve stoupání před Ostřetínem ve směru od Vysokého Mýta. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Vysypaný náklad však bylo třeba přeložit na jiný kamion a ten havarovaný postavit zpět na kola, což byla několikahodinová operace.

Klouzalo to ale i jinde. Na střeše v příkopě skončil u Rudníku na Trutnovsku vůz Daewoo, který řidil 40letý muž.

„Při projíždění levotočivé zatáčky zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy na komunikaci pokryté sněhem a dostal smyk. Následkem toho vjel do protisměru a poté vlevo havaroval," uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Jeden 18letý mladík skončil u Dolů na Rychnovsku při neopatrném manévru zádí svého vozu Škoda Octavia v příkopu a poté v nemocnici.

V Hradci Králové a u Domašína na Rychnovsku se na křižovatkách po nedání přednosti v jízdě a obtížném brzdění na zasněžených vozovkách čelně střetla auta. I tyto nehody se obešly bez vážnějších zranění, způsobily však v součtu statisícové škody.

O víkendu se má začít rychle oteplovat, i během příštího týdne však v noci budou teploty padat pod nulu. Ještě víc než nyní tak  bude hrozit zrádné náledí.