Poslední obětí se stala dívka, která utrpěla vážné zranění při páteční nehodě osobního auta u Dlouhé Třebové. Na následky úrazů i přes péči lékařů zemřela v královéhradecké fakultní nemocnici.

Podle informací policie dívka jela v autě s osmadvacetiletým řidičem. Muž zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy, nezvládl řízení a přejel s autem do protisměru, kde narazil do stromu. Řidič při nehodě utrpěl lehké zranění. Policie okolnosti nehody vyšetřuje.

Náraz do domu

Nejtragičtějším dnem minulého týdne bylo úterý, kdy zahynuli dva lidé. Ráno narazil  v Hořičkách na Náchodsku devětadvacetiletý řidič Škody Octavia do  domu.

„Náraz byl tak silný, že došlo k úplné destrukci vozidla a bohužel také k usmrcení řidiče," uvedl mluvčí hasičů Ondřej Sezima.  Proč auto vyjelo ze silnice, vyšetřuje policie. a na místě zemřel.

Srážka kamionů

V poledne se další smrtelná nehoda stala na obchvatu Jičína. Nejdříve se tam srazila dvě nákladní auta, do nichž pak narazil Ford Transit a Škoda Octavia.

„Čtyřicetiletý řidič jel nákladním vozidlem Volvo  přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím nákladním vozidlem Mercedes," uvedla mluvčí policie Hana Klečalová.

Řidič mercedesu na následky zranění zemřel, přivolaný lékař už ho nedokázal přivést k životu.

Vážně poraněného řidiče fordu transportoval do nemocnice vrtulník, další tři lidé byli zraněni lehce.

„Jedno z nákladních vozidel zároveň prorazilo svodidla a zábradlí u komunikace a zůstalo v nich zachycené. Díky tomu nedošlo k pádu vozidla do hloubky," informovali hasiči.

Od začátku roku zaplatilo dopravní nehody ve východních Čechách životem už osm lidí. V Pardubickém kraji na silnicích zahynulo pět lidí, v Královéhradeckém tři.