Tvrdí to dopravně-bezpečnostní projekt Allianz Automapa, který již šestým rokem hledá a opravuje nejrizikovější úseky na silnicích v Česku a nyní přináší žebříček nových nebezpečných lokalit, které se v zemi objevily během roku 2015.Jeden nový nehodový úsek byl identifikován i v Královéhradeckém kraji, obsadil dokonce 2. místo v celorepublikovém žebříčku. Na silnici I/35 v úrovni obce Podhorní Újezd a Vojice se loni staly dvě vážné nehody, které jeden člověk nepřežil a šest se těžce zranilo.

On-line rozhovor se zástupci policie Hanou Klečalovou a Petrem Dejmkem.O vyjádření k zveřejněným údajům jsme požádali nadporučíka Petra Dejmka z jičínského odboru dopravní policie.

„Čelní umístění v těchto a v podobných statistikách jistě není lichotivé, je třeba si však uvědomit, jak „ošidné" dovedou tyto statistiky být. Součet následků v roce 2015 v daném místě je jistě alarmující, ale je třeba si uvědomit, že tyto následky vznikly pouze při dvou dopravních nehodách. Bohužel, jedním z účastníků těchto nehod bylo vozidlo, ve kterém bylo přepravováno více osob (osm), a proto byla statistika zásadním způsobem ovlivněna. Každá dopravní nehoda většího rozsahu s větším počtem účastníků,zejména s následky na zdraví, může vytvořit nebezpečné místo prakticky kdekoliv na páteřních komunikacích s přetíženou dopravou.

Dopravní policie v Jičíně si je samozřejmě vědoma tohoto problematického úseku komunikace č. I/35 mezi obcemi Milovice u Hořic a Úlibicemi, a proto je její činnost zaměřena především do této oblasti. Dopravně-bezpečnostní projekt Allianz Automapa (a podobné projekty) je námi nicméně vnímán pozitivně, neboť výstupy z těchto projektů do určité míry jednak ovlivňují myšlení řidičů, a jednak mohou přispět ke zrychlení budování některých dopravních projektů – v našem případě vybudování rychlostní silnice R 35 od Hradce Králové."

Více o projektu se dozvíte ZDE: