U obce Holovousy se čelně střetl osobní vůz s nákladním automobilem. Na místo události vyjeli v 15:31 hodin profesionální hasiči z Hořic a Jičína se dvěma technickými automobily a cisternou.

Bylo krátce před půl čtvrtou odpoledne, když jel šestadvacetiletý řdič osobním vozidlem Peugeot 406 ve směru od Hradce Králové na Jičíně. Před Ostroměří začal s největší pravděpodobností předjíždět před sebou jedoucí vozidlo a přitom se v protisměrném pruhu čelně střetl s nákladním vozidlem Mercedes.

Při nehodě zemřeli řidič osobního vozidla a jeho devadesátiletý spolujezdec a padesátiletá spolujezdkyně. Další devětadvacetiletá spolujezdkyně utrpěla těžké zranění, se kterým byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Vozovka byla v daném úseku do dvaceti hodin neprůjezdná. Provoz byl veden po objízdných trasách. Alkohol u řidiče kamionu byl vyloučen dechovou zkouškou. Příčina nehodya míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření. Na místě zasahovalo několik posádek pozemní záchranné služby a také vrtulník letecké záchranné služby.  HZS, PČR