Sedmiletá dívka zemřela po srážce s autem

Předměřice nad Labem - Sedmiletá dívka zemřela v pondělí před 16. hodinou v Předměřicích nad Labem na Královéhradecku po střetu s osobním automobilem. Dívka vjela do ulice na koloběžce, sedmatřicetiletá řidička osobního vozu Volskswagen Passat již střetu nedokázala zabránit.

„Sražená dívka zemřela i přes poskytnutou lékařskou pomoc na místě, rodině i řidičce jsme zajistili psychologickou pomoc," řekla mluvčí hradecké policie Ivana Ježková. Policisté stále pokračují ve vyšetřování příčin tragické nehody. Test na alkohol u řidičky, která se na místě taktéž psychicky zhroutila, byl negativní.

Podle svědků nehody jela žena předepsanou rychlostí a holčička z chodníku jí vjela do dráhy bezprostředně před autem. V okolí není žádná odbočka, dívenka pravděpodobně chtěla ulici přejet na druhou stranu. Přivolaní záchranáři se ji snažili téměř hodinu resuscitovat, ale vrtulník nakonec odletěl do fakultní nemocnice prázdný.

Místo tragického střetu osobního automobilu s dítětem na koloběžce v Předměřicích nad Labem.

Motorkář nedobrzdil. Stálo ho to život

Hradec Králové - Při dopravní nehodě na silnici I/35 v Sadové na Královéhradecku v pondělí večer zemřel řidič motocyklu, který nestačil dobrzdit před stojící kolonou. Ta vznikla kvůli dopravní nehodě dvou osobních automobilů, při níž byli zraněni čtyři lidé. Informovala o tom mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

V Sadové se nejdřív srazily dva automobily, které skončily mimo vozovku. Při nehodě utrpěl jeden člověk těžké, jeden střední a dva lidé lehké zranění. Kvůli nehodě se na hlavní silnici začala tvořit kolona automobilů, do které narazil pětatřicetiletý motorkář. Příčiny obou dopravních nehod vyšetřují policisté, silnice byla v místě nehody neprůjezdná.

Muž spadl u rybářské chaty do Labe a utonul

Hradec Králové - Tři jednotky hasičů a potápěči pátrali v sobotu večer u Březhradu nedaleko Hornbachu po starším muži, který spadl do Labe. Byl nalezen po necelých dvou hodinách, ale už mu nebylo pomoci.

Podle svědků muž spadl do vody u rybářské chaty. Nejdřív tělo hledali dva hasiči ve speciálních oblecích, pak ho našli přivolaní potápěči. Ještě na břehu se snažili záchranáři muže resuscitovat, ale bezvýsledně.