Hodinu před půlnocí jel jednadvacetiletý řidič vozidlem Mercedes Vito ve směru od Mladé Boleslavi na Jičín. U Samšiny vyjel před Ohařicemi z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se nejdříve střetl s nákladním vozidlem Mercedes a poté s osobním vozidlem Škoda Octavia. Při nehodě zemřel dvaatřicetiletý spolujezdec z vozidla Mercedes Vito.

Řidič a jeho dalších pět spolujezdců utrpělo zranění, se kterými byli transportováni do nemocnic v Jičíně, Hradci Králové a Mladé Bosleslavi, kam byli převezeni i řidič osobního vozidla a jeho spolujezdkyně. Alkohol u řidičů byl vyloučen dechovou zkouškou.

Hasiči po příjezdu na místo ihned začali s vyprošťováním všech zraněných osob. Bez použití speciálního hydraulického zařízení vyprostili z osobního vozidla dvě zraněné osoby a další čtyři z dodávky. Jeden ze spolujezdců v dodávce utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl. Řidič kamionu vyvázl bez zranění. Z jedné nádrže kamionu uniklo zhruba 200 litrů nafty, které hasiči zachytávali do speciálních nádob a současně zasypali již uniklé látky sorbentem. Provedli provizorní opravu a zajištění druhé nádrže proti dalšímu úniku nafty. U osobního vozidla a dodávky provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie.

Celková škoda byla vyčíslena na 800 tisíc korun. Příčina nehody a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření.   PČR, HZS