Na místo vyslali posádku rychlé zdravotnické pomoci spolu s lékařem ze základny v Jičíně a vrtulník letecké záchranné služby z Hradce Králové. Po příjezdu na místo záchranáři zjistili, že při nehodě se těžce zranil jednadvacetiletý řidič osobního automobilu.

Zraněný muž v bezvědomí byl zaklíněn ve vozidle a hasiči jej poroto museli vyprostit s využitím speciálního hydraulického nářadí.

Nehoda na hlavním tahu na Novou Paku.

Ihned po vytažení z vraku mu zasahující lékař musel zajistit dýchací cesty a následně byl zraněný napojen na přístroj pro umělou plicní ventilaci. V průběhu dalšího ošetření bylo zjištěno, že muž utrpěl vícečetná poranění, zejména v oblasti hlavy.

Po poskytnutí nezbytné přednemocniční péče jej letečtí záchranáři transportovali na traumacentrum do královéhradecké Fakultní nemocnice, kde byl ve vážném stavu předán připravenému týmu zdravotníků. Řidič druhého vozidla vyvázl ze střetu bez zranění.

Komunikace byla v tomto úseku po dobu vyšetřování a odstraňování následků zcela uzavřená a pro ostatní řidiče byly stanoveny objízdné trasy.

Ivo Novák, tiskový mluvčí, Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje, a Policie ČR Hradec Králové