Novopačtí profesionální hasiči odstraňovali ve středu vpodvečer (ohlášeno 18:21) olej ze silnice č. I/16 v Nové Pace. Ten unikl z autobusu a nacházel se na delším úseku. Jednotka zlikvidovala větší skvrny pomocí sorbentu. Na pomoc byla přivolána Správa a údržba silnic.

Profesionální hasiči z Jičína pak vyjížděli ve 20:17 k otevření bytu do ulice Sv. Čecha v Jičíně. Uvnitř byl ponechán zapnutý spotřebič. Jednotka nejprve vypnula přívod elektrické energie do bytu. Poté se dostavila majitelka bytu, která byt odemkla.

Události ze čtvrtka

Profesionální hasiči z Hořic vyjížděli v 7:26 k včelímu roji, který se nacházel na dětském hřišti v Dobré Vodě u Hořic. Jednotka jej zlikvidovala.

Profesionální hasiči z Hořic byli ve 14:35 přivoláni do Boháňky ke spadlému stromu. Hasiči zde našli již pouze strom odstraněný z komunikace. Jednotka žádný další strom na vozovce nenalezla a vrátila se zpět na stanici.

Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči ze Slatiňan likvidovali po 17. h (ohlášeno 17:13) požár skládky staré slámy ve Slatině. Jednotky požár krátce po 18. h lokalizovaly a následně zcela uhasily. Ke škodám na majetku nedošlo.   HZS

A - dík za upozornění s potrubím versus kabelem - už je to správně…