Vnuk, který s ní bydlí, vypověděl, že babičku viděl naposledy v sobotu po osmé hodině večer. V neděli ji už neviděl. Neví, zda z důvodu toho, že se míjeli, nebo už v bytě nebyla. Kriminalisté mají informaci, že řidič autobusu, který seniorku dobře zná, ji viděl v pondělí kolem 11. hodiny, když šla od Šindelářské věže směrem k Palackého ulici. Potvrdil, že paní venčila svého psa, Stafordšírského teriéra hnědo bílé barvy. Od této chvíle stopa končí.

Policisté spustili pátrací akci, při které se zaměřili na všechna místa, kde by paní mohla být viděna, případně by zde mohla přebývat. Do pátrání zapojili také vrtulník s termovizí, vše ale doposud bezúspěšně.

Policisté žádají veřejnost o spolupráci při pátrání po 72leté Jolaně Vrabcové.Jolana Vrabcová je střední asi 150 cm vysoké postavy. Má krátce střižené hnědé vlasy, hnědé oči a nosí dioptrické brýle obdélníkového tvaru s úzkými obroučkami. Zvláštností je pokleslé horní víčko levého oka. Oblečená by měla být do tmavých tepláků, modrého svetru a modré vesty nízké tmavé. Na nohou by mohla mít tmavé polobotky se suchým zipem přes nárt.

Policie České republiky žádá všechny občany, kteří by mohli k pohybu či pobytu Jolany Vrabcové sdělit jakoukoli informaci, nechť ihned zatelefonují na Polici České republiky ve Dvoře Králové nebo přímo na bezplatnou telefonní linku 158.