Na přechodu pro chodce zřejmě došlo ke kolizi s nezjištěným osobním vozidlem modré barvy, které jelo z ulice Pod Koželuhy k autobusovému nádraží. Při kolizi utrpěl chodec zranění, se kterým byl převezen do nemocnice.

Dopravní policisté žádají svědky, kteří by k osobě neznámého řidiče, popřípadě k průběhu nehody mohli podat jakoukoliv informaci, aby tak učinili na lince tísňového volání 158 nebo na telefonním čísle 974 533 570. 

Poškození vozidla
Novopačtí policisté pátrají po neznámém vandalovi, který v noci na úterý 7. července poškrábal v Nové Pace bok osobního vozidla Škoda Octavia, které bylo zaparkované před jedním z domů v Komenského ulici. Majitel vyčíslil škodu na téměř 10 tisíc korun. Případ šetří policisté jako přečin poškození cizí věci, za což pachateli hrozí až roční vězení.

Dopravně bezpečnostní akce
V pátek 3. července a v pondělí 6. července se konaly na Jičínsku dopravně bezpečnostní akce, které byly zaměřené na dodržování stanovené rychlosti, používání bezpečnostních pásů apod. Do obou akcí bylo zapojeno 32 policistů, kteří zkontrolovali 201 vozidel a přitom odhalili 55 přestupků. Celkem na pokutách policisté vybrali 21.600 korun. Jeden řidič byl pod vlivem drog, 20 motoristů nedodrželo v obci stanovenou rychlost a dalších 9 nebylo za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem.
Vzhledem k alarmujícím výsledkům budou policisté nadále v obdobných akcích pokračovat.

Krádež kufru
V noci na středu 8. července vnikl neznámý pachatel do rekreační chalupy v Chyjicích. Dovnitř se dostal otevřeným oknem, kde následně v jednom z pokojů odcizil kufr s fotoaparáty a příslušenstvím. Majitel vyčíslil škodu na téměř 15 tisíc korun. Případ šetří kopidlenští policisté jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Vloupání do sklepní kóje
Ve čtvrtek 2. července odpoledne vnikl neznámý pachatel v Jičíně do bytového domu na Nábř. kpt. Jaroše, kde se vloupal do sklepní kóje. Z té pak odcizil horské kolo Bulls King Cobra černo-bílé barvy. Majitel vyčíslil škodu na 10 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Krádež jízdního kola
Novopačtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který v noci na středu 8. července vnikl na soukromý pozemek v Miletíně v ulici 10. května, kde odcizil jízdní kolo Author černé barvy v hodnotě 3 tisíce korun. Pachateli za přečin porušování domovní svobody hrozí až dva roky vězení.

nprap. Hana Klečalová