Sledovali auto, které před nimi uhánělo. Najednou z něj vylétlo cosi černého. Předmět skončil 
v příkopě, jenže Škoda Octavia se valila dál.

Na konci minulého týdne se do takovéto honičky pustili celníci u hraničního přechodu Královec. Tady je totiž místo, kudy výrobci pervitinu rádi pašují z Polska medikamenty nutné k výrobě nejpopulárnější tvrdé drogy v Česku. Což se nakonec potvrdilo i v tomto případě…

„Automobil s dvoučlennou českou osádkou nereagoval na světelné ani zvukové signály k zastavení a vysokou rychlostí ujížděl přes obec," popsala tisková mluvčí Celního úřadu Královéhradeckého kraje Martina Kolinská. „Během divoké jízdy stačil jeden 
z mužů vyhodit z okýnka batoh, ve kterém celníci následně objevili 648 tablet lékuAcatar, který se zneužívá k výrobě pervitinu."

Vůz asi po dvou kilometrech rychlé jízdy za železničním přejezdem málem sjel do příkopu, a to donutilo povedenou posádku zastavit.

Celníci pak zadrželi dva Čechy (i když se znovu snažili zmizet) – jednomu bylo třiadvacet let, druhý byl o rok starší. Jeden měl u sebe marihuanu, navíc se po zkoušce ukázalo, že řidič je pod vlivem pervitinu.

„Celníci léky zajistili a případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami, za který hrozí trest v délce jednoho až pěti let nebo peněžitý trest," oznámila Kolinská.

Celkem už letos našli u pašeráků 25 tisíc tablet na výrobu pervitinu.

Kolik se letos našlo tablet? Padla meta 25 tisíc
Případ, který se stal v minulém týdnu, není v Královéhradeckém kraji zdaleka jediný. „V tomto roce celníci zajistili více než 25 tisíc tablet medikamentů, které se zneužívají k výrobě pervitinu," řekla tisková mluvčí celního úřadu Martina Kolinská.
Například v půlce září sledovali celníci jednu dodávku už od hraničního přechodu Královec. Její řidič, který byl v autě sám, si toho podle všeho všiml a snažil se zmizet. Proto místo pokračování v cestě zamířil do centra obce. „V době dojezdu hlídky na místo, kde vůz zastavil, stál muž na místě spolujezdce a tvrdil, že vozidlo neřídil, že řídil kamarád, který utekl," popsala mluvčí celníků. Ti v autě našli 23 balení léku Sudafed (celkem 276 tablet) a také marihuanu.
Řidič neměl první problém, už byl několikrát trestaný, navíc nesměl řídit auto a měl propadlou technickou. I když se přiznal, hrozí mu postih v rozmezí od peněžní pokuty až po pětileté vězení.