„Po příjezdu první jednotky do ulice Petra Jilemnického kolegové zjistili, že z vody je vidět pouze zadní náprava s koly. Podle prvotních informací měla být dvoučlenná posádka, žena a dítě, převezena kolemjedoucím řidičem do nemocnice. Tuto informaci však hasiči neměli potvrzenou, a proto ihned začali s vyproštěním vozidla. Hasič ve speciálním obleku do vody upevnil auto a za pomocí navijáků od cisteren ho další hasiči pomalu otočili a následně vytáhli ven z vody. Ukázalo se, že uvnitř vozidla se opravdu nikdo nenachází," potvrdila Martina Žahourková, mluvčí královéhradeckých hasičů.

Přímo před zraky hlídky městské policie dostalo v neděli vozidlo projíždějící Zborovskou ulicí smyk. Vyjelo z vozovky, přejelo chodník a svoji jízdu zakončilo skokem do pole.

„Ve vozidle seděli dva muži. Jeden měl bolesti v horní polovině těla, druhý vypadal, že je v pořádku. Strážníci poskytli zraněnému sedmadvacetiletému spolujezdci první pomoc a přivolali záchrannou službu," uvedla Eva Kněžourová, mluvčí hradeckých strážníků.