Po dálnici z Prahy na Hradec Králové jel s odcizeným Audi A6 rychlostí i přes 200 kilometrů v hodině, po Hradci pak přes 120 km/h. Při zadržení polský občan kladl odpor a zranil policistu.

„Předjížděl na plné čáře, kličkoval mezi protijedoucími auty a poslední frekventovanou křižovatku v Plačicích projel na červenou. Při pokusech o předjetí a zastavení hlídkou policistů se snažil dálničního superba vytlačit ze silnice.

Potom, co nezvládl zatáčku a vyjel mimo silnici, ho policisté zablokovali," řekla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Polák do policejního auta  ale ještě najel a superba poškodil. Před policisty pak začal utíkat. Krátce na to ale skončil na zemi v poutech, nicméně při zákroku ještě policistovi způsobil zranění, které si podle Ježkové vyžádalo lékařské ošetření.

Muž putoval do vazby, navíc mu policisté zjistili v krvi pervitin. Hrozí mu až šest let vězení.

Honička proběhla ve čtvrtek v půl druhé odpoledne. Jak z výpovědi muže později na služebně vyplynulo, do Německa přijel ve čtvrtek po půlnoci s cílem odcizit a do Polska převézt auto pro další prodej.

S ukradeným vozem vyrazil z Hannoveru kolem třetí ráno, přičemž před jízdou si dal ještě na povzbuzení dávku pervitinu. Přes Prahu pak pokračoval po dálnici D11 na Hradec Králové.

Na dálnici vysokou rychlostí předjel policejní hlídku, která se ho následně pokusila zastavit. Řidič ale na výzvy reagoval jen tím, že se snažil naopak ujet.

Muž je vedle drogového deliktu obviněn z násilí proti úřední osobě a krádeže. Policisté v evidencích zjistili, že v minulosti již byl za stejnou trestnou činnost odsouzen v Polsku i v Německu.