Informovala o tom mluvčí policie Vlasta Suchánková. „Z provedených výslechů policisté získali informaci, že lahev zakoupila manželka hospitalizovaného muže v jedné z prodejen večerek v Lomnici nad Popelkou. Policisté však vyšetřování zaměřili i dalšími směry a následně se jim po provedení opakovaných výslechů potvrdila nejvíce pravděpodobná verze. Podle ní originální lahev alkoholu byla skutečně zakoupena v obchodě, ale závadný alkohol byl do originální lahve tuzemáku doplněn až následně, po vypití skutečně nezávadného tuzemáku. To pak nakonec potvrdila policistům i sama manželka 36letého muže," uvedla mluvčí Vlasta Suchánková.

V bytě muže otráveného metylem policisté podle ní zajistili jeden načatý barel s lihovinou, ve kterém byl zjištěn stejně závadový obsah, jaký se nacházel v lahvi. Policie v souvislosti se zajištěným barelem vyslýchá dva jiné muže. „Jakou roli v daném případu mají, ukáže až další vyšetřování," dodala Suchánková.

Ředitel jilemnické nemocnice Jiří Kalenský v pátek večer informoval, že pacient je již odpojen od přístrojů, které jej udržovaly v umělém spánku, a jeho stav se postupně stabilizuje.

„Odbourávání metanolu a všech derivátů z jeho organismu se daří, jsou už na nulových hodnotách. Vypadá to, že pacient ani neoslepl," řekl Deníku Kalenský. Zpráva o tom, že muž si nalil do láhve s rumem závadný alkohol sám, ředitele nemocnice překvapila. „Je zarážející, že v době, kdy se o nebezpečí tolik hovoří a je vyhlášená prohibice, může člověk udělat takovou hloupost. Muž má život zachráněný. Otázkou je, zda věděl, že alkohol, který měl doma, může být tak nebezpečný," konstatoval Jiří Kalenský. „Na druhou stranu jsem rád, že tato zpráva očišťuje obchodníky v regionu, kteří byli vystaveni velkému tlaku a policejním raziím," dodal.

Podobně vidí událost Vladimír Mastník, starosta Lomnice nad Popelkou, kde byla okolkovaná láhev rumu zakoupena ve vietnamské večerce. „Uklidnili jsme se. Asijské večerky, které tu máme dvě, jsou mezi spotřebiteli oblíbené a je dobře, že se lidé nemusí obávat tam chodit nakupovat," řekl v pátek Deníku.

„Pokud bude muž v dohledné době schopen výslechu, bude požádán o podání vysvětlení k celé věci. Zatím se nedá rozhodně spekulovat o tom, zda se něčeho dopustil.Prioritou je zjistit, odkud pocházel alkohol, který měl otrávený muž doma, kdo tento alkohol distribuoval a následně rozplést řetězec lidí, kteří se na distribuci podíleli," uvedla pro Deník mluvčí Vlasta Suchánková. V pátek potvrdila, že v souvislosti s případem jsou vyšetřováni dva lidé.