Na křižovatce s místní komunikací se zřejmě plně nevěnoval řízení a narazil do odstaveného vozidla Volkswagen Touran. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Řidič u sebe neměl potřebné doklady a navíc byl silně opilý. Provedená dechová zkouška totiž u něj prokázala 2,18 promile alkoholu. Za jízdu v opilosti hrozí řidiči až roční vězení. Celková škoda byla vyčíslena na 230 tisíc korun.

Krádež tašky
Pátek 17. července odpoledne úřadoval u jednoho ze supermarketů v Jičíně na autobusovém nádraží neznámý zloděj. Objektem jeho zájmu se stalo neuzamčené vozidlo Honda Jazz, z jehož předního sedadla odcizil dámskou kabelku, ve které se nacházely dva mobilní telefony, dioptrické brýle a peněženka s hotovostí a osobními doklady. Majitelka vyčíslila škodu na téměř 8 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Krádež peněženky
Hořičtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který v pátek 17. července dopoledne vnikl do neuzamčené kanceláře jedné z firem v Husově ulici, kde odcizil dámskou peněženku. Spolu s ní majitelka přišla o hotovost, platební karty a osobní doklady. Celková škoda a byla vyčíslena na 500 korun. Za přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí pachateli až dva roky vězení.

Zapomnětlivost se nevyplácí
O dva mobilní telefony a peněženku s několikatisícovou hotovostí přišel v noci na sobotu 18. července pracovník, který si v jedné z jičínských heren odložil při výběru hotovosti z výherních automatů příruční tašku na židli, kde si zapomněl. Když se pro ni po dvou hodinách vrátil, už se na místě nenacházela. Zřejmě se „hodila" některému z hostů. Majitel vyčíslil škodu na téměř 8 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečin zatajení nálezu, za což pachateli hrozí až jeden rok vězení.    nprap. Hana Klečalová