Nárazem si způsobil velmi vážná zranění, kterým vzápětí, ještě na místě události, podlehl.

Podle náčelníka lanovky Milana Goče se rozhodla sjezdovku sjet na bobech celá skupina nizozemských turistů. „Vyšlapali celý kopec až nahoru a jeli dolů," uvedl Goč. Jeden z cizinců ale ve tmě jízdu nezvládl a vyjel mimo sjezdovku.

Vzhledem k tomu, že nehoda se stala po skončení provozní doby lanovek a vleků, je zřejmé, že turista porušil pravidla provozního řádu. „Saně a boby na sjezdovou trať v žádném případě nepatří, a to ani ve večerních hodinách," řekl Adolf Klepš, náčelník Horské služby Krkonoše.

K ohlášenému muži v bezvědomí vyjeli dva členové horské služby na terénní čtyřkolce se saněmi. Další záchranář čekal na sněžném skútru u stanice Horské služby na lékaře ZZS, kterého pak na místo ihned dopravil. Záchranáři nejdříve muže vyprostili z lesa, kam ze sjezdovky vylétl, a okamžitě začali s pokusy obnovit životní funkce. Resuscitace pokračovala i po příjezdu lékaře, který ale po nějaké době byl nucen konstatovat smrt. Pak se čekalo ještě na příjezd policistů a přibližně hodinu po půlnoci záchranáři předali tělo pohřební službě.

„Muž utrpěl zlomeninu stehenní kosti, což je velmi těžký úraz, při kterém dochází k velké ztrátě krve," informovala mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová.

Policisté prověřují okolnosti celé tragédie. „Šetřením ale nebylo zjištěno cizí zavinění," uvedl policejní mluvčí Petr Kmínek. Přesto byla nařízena soudní pitva.

Horská služba opět varuje, že sjezdovky jsou v důsledku snížení teplot večer a v noci namrzlé až zledovatělé. Navíc večer  na nich může dojít ke kolizi s technikou, která je upravuje.