Podle prvotního šetření měl dosud neznámý řidič s nezjištěným vozidlem jet ve směru od Jičína do centra města. V mírné levotočivé zatáčce před železničním mostem se zřejmě plně nevěnoval řízení a dostatečně nesledoval výškové poměry vzhledem k rozměrům svého vozidla. Pravděpodobně měl horní částí vozidla zachytit a poškodit kovovou traverzu zavěšenou pod železničním mostem, která se na pravé straně uvolnila a vytvořila překážku v silničním provozu. Následně nezjištěný řidič z místa ujel. K poškození konstrukce železničního mostu naštěstí nedošlo. I přesto celková předběžná škoda dosahuje částky kolem 100 tisíc korun.

V souvislosti s probíhajícím šetřením a na základě zjištěných informací se policisté obrací na veřejnost či případné svědky celé události o pomoc s určením totožnosti řidiče, kterého tímto rovněž vyzýváme, aby případně sám kontaktoval policisty z důvodu šetření dopravní nehody.

Prosíme zejména řidiče o poskytnutí případných záznamů z vozidlových palubních kamer.

Jakékoliv informace k osobě řidiče prosím sdělte policistům ne bezplatnou telefonní linku 158 nebo přímo na dopravní inspektorát na telefonní číslo 974 533 250

Příprava lávky nad silnicí I/35.
Uzavření pětatřicítky. Překlene ji lávka