V daném úseku předjížděl nákladní vozidlo a přitom se zřejmě nestačil včas zařadit do svého jízdního pruhu a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem Dacia Solenza. Při nehodě došlo k lehkému zranění řidiče dacie a jeho spolujezdce. Ve druhém voze byli lehce zraněni dva spolujezdci. Alkohol byl u řidičů vyloučen dechovou zkouškou, celková škoda byla vyčíslena na 60 tisíc korun.

Vloupání do kůlny
V noci na sobotu 18. června vnikl neznámý pachatel do jednoho bytových domů v Ostroměři v Zahradní ulici, kde se vloupal do kolárny. Uvnitř odcizil pánské horské kolo Merida Matts bílé barvy s červeno-černými prvky a dámské kolo Merida Juliet černé barvy. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 27 tisíc korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Vloupání do garáže
V době od čtvrtka 16. června do pátku 17. června se vloupal neznámý pachatel do jedné z garáží v Jičíně v Raisově ulici, ze které následně odcizil horské kolo Author Clasic, motocyklovou helmu, sadu nářadí a další věci. Majitel vyčíslil celkovou škodu na téměř 15 tisíc korun. Pachateli, po které pátrají jičínští policisté, hrozí za přečin krádeže až dva roky vězení.

Řídil, i když nesměl
V sobotu 18. června večer kontrolovala policejní hlídka v Hořicích v Erbenově ulici osobní vozidlo Fiat Punto, které řídil třiadvacetiletý muž. Během kontroly policisté zjistili, že nemá za volantem co dělat, neboť má rozhodnutím Městského úřadu v Hořicích vysloven do září letošního roku zákaz řízení všech motorových vozidel. To ale nebylo všechno. Navíc byl pod vlivem drog, což potvrdil test na přítomnost omamných a psychotropních látek, který byl pozitivní na cannabis a amfetamin. Za porušení zákona hrozí řidiči až dva roky vězení.

Alkohol a volant nejdou dohromady
Červený nápis STOP na policejním voze ukončil v neděli 19. června krátce po druhé hodině ranní jízdu třicetiletého řidiče, který ve dvě hodiny ráno projížděl osobním vozidlem Hyundai Accent Revoluční ulicí ve Staré Pace.
Nutno zdůraznit, že řidič neměl z přítomnosti policistů vůbec žádnou radost. A nebylo se co divit. Byl totiž opilý, což potvrdila provedená dechová zkouška, která u něj prokázala 1,86 promile alkoholu. A tak kromě toho, že mu policisté zakázali další jízdu a zadrželi řidičské oprávnění, hrozí mu až roční vězení.

por. Hana Klečalová