Krátce po 14. hodině došlo u Sobotky k tragickému střetu osobního a nákladního automobilu. „Řidič vozidla Ford Fokus, který přijížděl od Jičína, se pod křižovatkou u Fruty střetl zatím z nezjištěných příčin s nákladním vozidlem DAF. Padesátiletý muž za volantem na místě zemřel," uvedla k tragické nehodě tisková mluvčí jičínské policie Hana Klečalová.

Střet uzavřel frekventovanou silnici I/16 ve směru od Mladé Boleslavi na Jičín, doprava byla odkloněna na vedlejší komunikace. „Příčina nehody a míra zavinění je v šetření," dodala Klečalová.

K jiné vážné dopravní nehodě došlo zhruba o hodinu dříve na Náchodsku v části obce Provodov. Zasahující hasiči museli po střetu osobního vozidla a dodávky vyprostit zaklíněnou osobu z havarovaného automobilu a předat ji do péče záchranné služby. Ta odvezla do nemocnice celkem pět osob, které se při nehodě zranily.

To na silnicích Trutnovska se i přes nepříznivé počasí nic závažného nestalo. „Máme hlášené tři drobné dopravní nehody ve Špindlerově Mlýně a ve Vrchlabí. K žádnému zranění při nich nedošlo," informoval šéf Dopravního inspektorátu v Trutnově Jiří Prouza. 

Během dne k jiným vážnějším nehodám na Jičínsku nedošlo, dopoledne se srazila dvě osobní auta v Lázních Bělohradu, ale zde to odnesly pouze plechy.

„Od rána zajišťujeme údržbu, nejdřív posypeme, pak i vyhrnováním sněhu. Na Jičínsku napadly zhruba čtyři centimetry, na Novopacku pět. Všechny úseky byly sjízdné, jen v Jičíněvsi a Kněžnicích zůstaly stát na vozovce kamiony, ale řidiče je mohli objet," informoval Deník Jaroslav Čipera ze správy a údržby silnic. Do dvaceti hodin pak silničáři ošetřili i poslední úseky vozovek.