Auto pod autobusem

První oběť si vyžádala čtvrteční havárie ve Vendolí na Svitavsku, kde se před polednem srazil autobus a osobní auto. Auto se po nárazu převrátilo na střechu a vmáčklo se pod autobus.

„Hasiči ihned po příjezdu museli ze zdemolovaného osobního vozidla vyprostit zraněné osoby. Ze zadní sedačky se podařilo včas vyprostit malé dítě," uvedla mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková. Nejtěžší bylo vyprostit řidičku. Hasiči museli použít hydraulické zařízení i rozpínací tyče a nadzvednout předek autobusu.

Ženu se sice podařilo vyprostit, ale její zranění byla příliš vážná a dvaadvacetiletá řidička jim podlehla. Zraněné dítě vrtulník transportoval do hradecké fakultní nemocnice, v péči lékařů skončili i dva cestující z autobusu.

Příliš vážná zranění

Už následujícího dne odpoledne  vyjeli policisté a hasiči k další vážné nehodě. Stala se na křižovatce u Holic, kde se srazila dvě auta.

Náraz byl tak prudký, že oba vozy odhodil mimo silnici. „Byly zraněny tři osoby, z nichž dvě museli z havarovaných automobilů vyprošťovat hasiči," sdělila policejní mluvčí Jana Drtinová.

Zraněné do nemocnic transportovaly dvě sanitky a vrtulník. I přes  snahu lékařů však jedna z cestujících svým zraněním několik hodin po nehodě podlehla.

Ještě téhož dne večer se stala další tragická nehoda na Chrudimsku, kde starší muž utrpěl smrtelné zranění při pádu z kola.

Devět zraněných

Velké štěstí měli naopak cestující dodávky, která se v úterý dopoledne srazila za Podhorním Újezdem u Ostroměře postupně s dvěma nákladními auty. Z hrozivého karambolu vyvázli jen se zraněními.

„Řidič dodávky, který vezl osm  dětí a mladých lidí, přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se nejprve bočně střetl s prvním nákladním autem a poté čelně s druhým nákladním autem s přívěsem," informovala policie.

Při nehodě byl vážně zraněn řidič dodávky a dvě dívky, které vrtulník transportoval do nemocnice. Další mladí cestující utrpěli lehká zranění.