Deset minut před čtvrtou hodinou odpoledne se po pádu zranil cyklista v Mlázovicích, o pět minut později havaroval motorkář v Jinolicích.

„V Mlázovicích pán vedl kolo a upadl. Dechová zkouška prokázala dvě promile alkoholu. Poté byl předán lékařům. V Jinolicích motorka řidiči podjela a došlo k pádu na zem. Po negativní dechové zkoušce byl rovněž předán zdravotníkům,“ popsala policejní mluvčí Lucie Konečná.

Ve čtvrt na pět bouralo osobní auto ve Střevači a za dalších pět minut se srazila dvě auta v Tetíně. Nehody sice v krátké době zaměstnaly záchranné složky, obešly se však bez vážnějších následků.

Policie. Ilustrační foto.
Sražený cyklista na Jičínsku a bouračka v Hradci. Obě nehody skončily zraněním

„Ve Střevači byl ošetřen řidič, kterému se udělalo nevolno a narazil do domu. Dechová zkouška byla negativní. Nehoda v Tetíně se obešla bez naší asistence,“ doplnila Konečná.

Hromadná nehoda se stala u obce Provodov-Šonov poblíž České Skalice na hlavním tahu z Hradce Králové do Náchoda a Polska.

„Motocykl se střetl s osobním autem, do kterého následně narazila další dvě osobní vozidla, jejichž řidiči zřejmě nestačili dobrzdit. Dechové zkoušky byly negativní, k vážnějším zraněním naštěstí nedošlo,“ uvedla policejní mluvčí.

Nehoda na železnici. Ilustrační foto
Smrti unikl o vlas. Ve Starkoči člověk spadl pod přijíždějící vlak

Bez zranění se krátce po 18. hodině obešla také srážka auta se zvěří u Horní Brusnice na Trutnovsku a o deset minut později havárie osobního vozu ve Žďárské ulici v Polici nad Metují na Náchodsku.