Dopravní nehoda u Tetína.K jedné z nehod došlo v pátek 27. března ráno u Tetína. Bylo krátce po třetí hodině ranní, když čtyřicetiletý řidič nákladního vozidla Mercedes Benz přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde nejdříve narazil do betonového sloupu elektrického vedení a poté vjel na pole. Alkohol u řidiče, který utrpěl lehké zranění, byl vyloučen dechovou zkouškou. Celková škoda byla vyčíslena na 350 tisíc korun.

Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání

V neděli 29. března dopoledne řídil jednadvacetiletý mladík z Vysokého Veselí do Hrobičan osobní vozidlo Škoda Felicia a to i přesto, že má rozhodnutím Obvodního soudu pro Prahu 2 vysloven do října letošního roku zákaz řízení všech motorových vozidel. Navíc si vozidlo „půjčil" bez souhlasu jeho majitelky. Z tohoto důvodu si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, a neoprávněného užívání cizí věci, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.  nprap. Hana Klečalová

Po půlnoci vzplál osobní automobil

Prostřední Nová Ves – V pátek během nočních hodin zburcoval profesionální hasiče z Nové Paky a dobrovolníky z Lázní Bělohradu a Horní Nové Vsi požár osobního automobilu. Hasiči oheň uhasili, na místě byl přítomen majitel vozidla. Škoda byla odhadnuta na 30 tisíc korun. 

Obyvatel bytu upadl do bezvědomí

Nová Paka – Hasiči z Nové Paky v sobotu dopoledne otevírali byt v ulici Achátová. Učinili tak na základě žádosti Policie ČR. Uvnitř se nacházela osoba v bezvědomí, která byla předána do péče záchranné služby. Hasiči opravili zámek, aby se dveře daly zavřít. Na místo se dostavil také syn majitele bytu.

Kouř byl jen z neohlášeného pálení klestí

Žlunice – Ve čtvrtek v půl šesté profesionální hasiči z Jičína, Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Hlušic vyjeli k požáru. Na místě zjistili, že se jedná o planý poplach o neohlášené pálení klestí a o likvidaci starého vagonu na poli. Hasiči poučili zakladatele ohně o nutnosti ohlašování pálení.  (kut)