Nehoda peugeotu u Zlivi.Zdroj: Policie ČR JičínZa obcí Zliv dostala zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy smyk, který nevyrovnala a následně sjela vpravo mimo vozovku, kde narazila do betonového mostku. Při nehodě utrpěl jeden ze spolucestujících zranění, se kterým byl hospitalizován v jičínské nemocnici. Alkohol byl u řidičky vyloučen dechovou zkouškou, celková škoda byla vyčíslena na 60 tisíc korun.

Vloupání do prodejny

V noci na sobotu 8. října se vloupal neznámý pachatel do jedné z prodejen v Jičíně v Havlíčkově ulici, kde odcizil dioptrické obroučky, sluneční brýle, dalekohledy, puškohledy a čelové svítilny. Majitel vyčíslil celkovou škodu na nejméně 150 tisíc korun. Případ šetří jičínští kriminalisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až pět let vězení.

Krádež zboží

V neděli 9. října odpoledne zavítal do jednoho ze supermarketů v Jičíně v Husově ulici nepoctivý zákazník, který zde odcizil dva mléčné řezy v hodnotě 28 korun. Zboží si uložil do kapsy, a poté se vydal k pokladně, kterou prošel bez zaplacení. Dlouho se ale z lupu neradoval. Před prodejnou ho totiž zadržel pracovník bezpečnostní služby, který vše oznámil na policii. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o jednadvacetiletého mladíka, který odcizené zboží vrátil. Vzhledem k tomu, že to nebyla jeho první krádeže, které se v posledních třech letech dopustil, vyslechl si ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádeže, za což mu hrozí až tři roky vězení.

mjr. Hana Klečalová