Na křižovatce s Pražskou ulicí zřejmě nedal přednost nákladnímu vozidlu Tatra 815, které jelo po hlavní silnici, a narazil do něj. A nebylo se co divit. Řidič byl totiž opilý, což potvrdila provedená dechová zkouška, která u něj prokázala 2,02 promile alkoholu. U řidiče nákladního vozidla byla dechová zkouška negativní. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, celková škoda byla vyčíslena na 30 tisíc korun.

Krádež věcí z vozidla
Ve středu 31. srpna večer řádil v Ostroměři zloděj, který využil situace a z neuzamčeného vozidla Hyundai Getz odcizil ze sedadla spolujezdce notebook Dell, mobilní telefon Samsung Galaxy Prime Core a peněženku s hotovostí a platební kartou. Majitel vyčíslil škodu na téměř 7 tisíc korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přečiny krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Vloupání do sklepní kóje
V přesně nezjištěné době od pondělí 8. srpna do úterý 30. srpna vnikl neznámý pachatel v Jičíně do jednoho z domů na Nám. V. Čtvrtka, kde se vloupal do sklepní kóje, ze které odcizil dámské trackové jízdní kolo Kellys černé barvy a dámské sjezdové lyžařské boty stříbrné barvy. Majitelka vyčíslila škodu na téměř 11 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

mjr. Hana Klečalová