Nehoda u Dolního Javoří.U Dolního Javoří dostal zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy v pravotočivé zatáčce smyk, který nevyrovnal a vyjel vpravo mimo vozovku, kde se převrátil přes střechu a poté se vrátil zpět na silnici. Alkohol u řidiče, který utrpěl lehké zranění, byl vyloučen dechovou zkouškou. Celková škoda byla vyčíslena na 35 tisíc korun.

Řídili, i kdy nesměli
V úterý 10. listopadu dopoledne kontrolovala policejní hlídka v Prostřední Nové Vsi osobní vozidlo Peugeot, které řídil sedmadvacetiletý muž. Během kontroly policisté zjistili, že nemá za volantem co dělat, neboť má rozhodnutím Městského úřadu v Semilech a Magistrátu města Hradec Králové vysloven do roku 2017 zákaz řízení všech motorových vozidel. Za porušení zákona mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.
Stejný trest hrozí i třicetiletému muži z Hořic, který v podvečerních hodinách řídil v Havlíčkově ulici osobní vozidlo Ford Mondeo a to i přesto, že má Městským úřadem ve Dvoře Králové nad Labem vysloven do roku 2017 zákaz řízení všech motorových vozidel.

Poškozený zámek
V noci na středu 11. listopadu úřadoval ve Staré Pace neznámý vandal. V ulici U Splavu poškodil na železničním přejezdu u levé závory litinové pouzdro kontrolního zámku, čímž způsobil škodu ve výši téměř 10 tisíc korun. Případ šetří novopačtí policisté jako přečin poškození cizí věci, za což pachateli hrozí až rok vězení.

Maření výkonu úředního rozhodnutí
Ve středu 11. listopadu odpoledne kontrolovala policejní hlídka ve Vrbici osobní vozidlo Ford Fiesta, které řídil jednačtyřicetiletý muž a to i přesto, že má rozhodnutím Okresního soudu v Jičíně vysloven do roku 2016 zákaz řízení všech motorových vozidel. Z tohoto důvodu si řidič vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Krádež hotovosti
Ve středu 11. listopadu večer odcizil neznámý pachatel v jedné z heren v Jičíně v Hradecké ulici z volně odložené peněženky hotovost ve výši 10.900 korun. Po pachateli, kterému za přečin krádeže hrozí až dva roky vězení, pátrají jičínští policisté.

„Jsem v pohodě", tvrdil opilec policejní hlídce
Noc ze středy na čtvrtek 12. listopadu strávil silně opilý dvaačtyřicetiletý muž na „záchytce" v Hradci Králové. V odpoledních hodinách se se svými kamarády povaloval v Hořicích na náměstí Jiřího z Poděbrad. Ti ale nebyli tak opilí jako on. V dechu mu totiž policisté naměřili 3,6 promile alkoholu. I když stále opakoval, že je v pohodě, opak byl pravdou. Nejenže nemohl chodit, ale ani netušil kde je a jak se tam dostal. Z tohoto důvodu ho policisté převezli do protialkoholní záchytné stanice.

por. Hana Klečalová