K nehodě došlo krátce před desátou hodinou mezi obcemi Ohaveč a Dolní Lochkov. Na místě přistál i vrtulník. Policejní mluvčí Lucie Konečná potvrdila, že řidič osobního automobilu zemřel, další dva zraněné převzali do péče lékaři.

Příčina a veškeré okolnosti této tragické dopravní nehody, stejně tak jako přesný nehodový děj, policisté v tuto chvíli vyšetřují. U řidiče osobního automobilu bude nařízena soudní pitva. Na místě zasahují všechny složky IZS.

"Po dobu vyšetřování této tragické dopravní nehody bude silnice po dobu několika hodin ještě  uzavřená," informovala Lucie Konečná.

U nehody zasahovali profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka ze Sobotky. Dle informací HZS Královéhradeckého kraje v osobním voze cestovali dva lidé, jeden člověk na místě zemřel, druhého museli hasiči vyprostit a předali jej do péče zdravotnických záchranářů. Ti se postarali i o zraněného řidiče jednoho nákladního vozu, v druhém náklaďáku nikdo zraněný nebyl.

Hasiči zabezpečovali místo události, zajistili havarovaná vozidla a likvidovali únik pohonných hmot. Ještě odpoledne byli jičínští hasiči stále na místě a odstraňovali následky střetu. Po došetření ze strany Policie ČR zajistila jednotka i vyproštění zemřelé osoby. 

Objízdná trasa směr Jičín : Dolní Lochov, Ostružno, Březina(Vokšice), směr Mladá Boleslav směr silnice 35 na Turnov, do Újezdu pod Troskami, pak Mladějov a silnice 2813 Zámostí- Blata a 2815 zpět na silnici č. 16.