Na Jičínsku zahynulo letos při dopravních nehodách devět osob. Často pro hrubé porušení předpisů.

„Jedním z případů na obchvatu byla smrt chodkyně, kterou srazil řidič 4. února,“ uvedla tisková mluvčí jičínských policistů Hana Klečalová. Zajímavostí je, že čtyři letošní úmrtí se stala během prvních dvou měsíců tohoto roku. Tragický byl 1. leden odpoledne, kdy vjel třiadvacetiletý řidič do protisměru na obchvatu u hvězdárny.

O devatenáct dní později zemřel na obchvatu další mladý člověk vinou jiného řidiče, který u benzinové pumpy odbočoval do zakázaného směru a navíc nedal přednost.

„Na obchvatu i na čtyřproudé silnici na Hradec Králové jsou nehody časté. Většinou je příčinou nepřiměřená rychlost nebo nedání přednosti v jízdě. Výjimkou není ani předjíždění,“ řekl vedoucí dopravního inspektorátu jičínské policie Petr Dejmek.

Devět osob podle něj ale není nijak hrozné číslo. V minulém roce zemřelo sice šest lidí, ale v ostatních letech bylo průměrné číslo 11. Rok 2008 byl proto na Jičínsku s rekordně nízkým počtem mrtvých na silnicích. Policisté ze své zkušenosti jasně doporučují: řidiči, věnujte se plně řízení za každých okolností!