Oproti loňskému roku tragických nehod ubylo, tehdy za první půlrok přišlo o život 37 lidí, 21 v Královéhradeckém a 16 v Pardubickém kraji.

Při nehodách uhořeli tři lidé

Letos od začátku ledna do konce června policie na východu Čech zaznamenala 3646 nehod, z toho 2012 v Královéhradeckém a 1634 v Pardubickém kraji.

Nejtragičtějším měsícem letošního roku byl v regionu červen, kdy při nehodách zahynulo osm lidí, z toho pět v Královéhradeckém kraji. Dalších 42 lidí utrpělo vážné zranění.

Nejtragičtější červnovou nehodou byla havárie tří vozidel u Janova na Svitavsku, která se stala v pátek 13. června.  Blízko Litomyšle se střetla Škoda Superb, Peugeot 206 a Renault Laguna, který zcela  shořel. V renaultu přišly o život dvě ženy. Čtyři lidé, kteří cestovali ve zbylých dvou autech, byli se zraněními převezeni do nemocnice.  Další řidič uhořel na Jičínsku, když jeho auto narazilo do sloupu.

Dva životy si vyžádal náraz auta do stromu.  Šedesátiletý řidič zahynul u Adršpachu na Náchodsku, třiasedmdesátiletý muž u Kuksu na Trutnovsku.  Další smrtelná nehoda se stala u Pohodlí na Svitavsku, kde vyjel 42letý řidič ze silnice a vážným zraněním na místě podlehl.

Mezi oběťmi nehod je také 74letý cyklista, který u Hronova  nezvládl sjezd a zřítil se z prudkého svahu do potoka. Policisté  zjistili, že zadní brzda jeho bicyklu neměla prakticky žádný brzdný účinek a  lanko u přední brzdy bylo prasklé.  Poslední červnovou obětí je žena, která v pondělí zahynula po střetu s kamionem u Myštěvsi.

Také v celorepublikové statistice dopravních nehod byl letošním nejhorším měsícem červen. Podle dostupných policejních statistik zahynulo 67 lidí, což je o 30 obětí více než v minulém roce.