Na silnici II. třídy se srazilo osobní auto s nákladním, další dítě a žena jsou zraněni. ČTK to řekla mluvčí policie Dagmar Sochorová. Silnice 295 byla uzavřená v obou směrech.

K tragické nehodě vyslaly vrtulník liberecká i hradecká záchranná služba. Staršímu ze dvou dětí už lékař pomoci nemohl, zemřelo na místě nehody. „Ženu jsme transportovali jedním vrtulníkem na emergency do Hradce Králové, zraněné dítě druhým na traumatologii, také do Hradce Králové," uvedl krajský ředitel liberecké záchranky Stanislav Mackovík. Podle policie by stav zraněného dítěte neměl být vážný. „Nelze ale vyloučit vnitřní zranění, to na místě nezjistíme. Automaticky v takových případech by měl zraněný skončit minimálně na traumatologii," uvedl Mackovík.

Tragická událost se stala před 10:00 na pomezí Libereckého a Královéhradeckého kraje. Podle prvotního zjištění policistů řidička Renaultu Mégane Scénic při průjezdu pravotočivou zatáčkou zřejmě nezvládla řízení. Renault se poté v protisměru srazil s protijedoucím nákladním vozem značky Man. V osobním voze byly podle dostupných informací kromě řidičky dvě děti ve věku dva a čtyři roky.