Jičínští dopravní policisté hledají svědky nehody, ke které došlo ve středu 11. května 2022 v 7:40 hodin v Jičíně na přechodu pro chodce za křižovatkou ulic Českých Bratří, Dělnická a Fügnerova ve směru od ulice Riegrova. Na vyznačeném přechodu pro chodce mělo dojít ke střetu osobního automobilu Škoda Octavia s chodkyní vedoucí jízdní kolo. Chodkyně po pádu na vozovku byla předána do péče lékařů.

Mladík zřejmě nepřizpůsobil rychlost stavu komunikace, v zatáčce dostal smyk, smetl informační ceduli a s autem najel do svahu, kde zastavil o vzrostlý strom.
Řidič na Prachově nevybral zatáčku, smetl tabuli a s autem skončil ve svahu

"V souvislosti s nejasnými okolnostmi nehody by policisté uvítali svědectví občanů. Žádáme proto případné svědky, kteří se v dané době poblíž přechodu nacházeli a nehodu viděli, aby kontaktovali přímo dopravní policisty na čísle 974 533 250, případně prostřednictvím linky 158. Za pomoc děkujeme," uvedla policejní mluvčí Eliška Majerová.

Na přechodu v Jičíně srazila octavia ženu vedoucí kolo.Na přechodu v Jičíně srazila octavia ženu vedoucí kolo.Zdroj: Policie ČR