Muž jako řidič motocyklu Jawa na začátku července se jel po vypití dvou piv projet na motorce se dvěma malými dětmi. Na silnici III. třídy v Robousích se začal otáčet, aniž by měl zapnutou levou směrovku, nebo dal najevo změnu směru upažením levé ruky. V tu dobu za ním jel další motocykl značky Yamaha, jehož řidič ve snaze zabránit střetu, strhl řízení vlevo, dostal smyk a z motorky spadl i se spolujezdkyní na zem.

Díky jeho včasné reakci nedošlo ke střetu obou motocyklů. Otáčející motorkář z místa nehody odjel, aniž by poskytl havarovaným první pomoc. Tehdy 16letý mladík i jeho o rok mladší spolujezdkyně utrpěli zranění, s kterým museli vyhledat lékařské ošetření. Na místo nehody se starší motorkář vrátil až později.

Policisté ho podrobili dechové zkoušce s pozitivním výsledkem téměř 0,5 promile. Mladší řidič měl dechovou zkoušku negativní.

Z vyšetřování vyplynulo, že muž, nejen že řídil pod vlivem alkoholu, jel navíc na motorce, která neměla platnou STK, dále neměl nasazenu ochrannou helmu a vezl dvě nezletilé děti, které také neměly helmu. Pokud bude obviněnému muži prokázána vina, může být odsouzen až na 5 let do vězení.